Obsazení, režie, výprava - to všechno se dá zvládnout, ale co s diváky?

Únor 2012

Zápisky ze dne 28. února 2012

28. února 2012 v 13:43 | Péťa P. Ríová |  Všední zápisky
Angína je prase...
Čím míň lidi umí, tím víc se tím chlubí...
Čokoláda ze školního automatu je poměrně dobrá...
Napsat slohovku přestává být zábavné, když zjistíte, že váš úvod přesahuje maximální rozsah celé práce...
Naštve, když děláte prezentaci o své ročníkové práci na SOČ a po hodině práce zjistíte, že místo deseti určených minut má vaše prezentace téměř minut dvacet...
Mějte se hradecky!

Fakta o ACTA?

22. února 2012 v 18:20 | Péťa P. Ríová |  Názory, komentáře
Nedávno mě zaujala reportáž o ACTA v televizi. I když jak tak nad tím přemýšlím, nebylo to přímo o ACTA, ale spíše o protestech, které tuto nešťastnou smlouvu provázejí.
Na jedné straně páni "zástupci" a na druhé páni "piráti". Mezi nimi spousta vyplašených lidí a odvážní protestanti. Smlouva sama o sobě je celá nešťastná. Nejdříve se projednává za zavřenými dveřmi (jak je ostatně zvykem u obchodním smluv - ať chceme nebo ne), pak si ji přečtou a zdá se, že špatně pochopí "piráti", strhnou několik webů, čímž veřejnost přesvědčí, že se celá smlouva netýká jich, ale pouze nějaké hordy počítačových úchylů.
A pak protestanti. Ve většině banda uhrovatých studentíků, kterým se nelíbí, že strejdové z Amériky vlítli na jejich tolik oblíbené servery. Proč protestují? Protože se majitelům autorských práv (nebudeme zde diskutovat o tom, zdali jsou to právoplatní majitelé - o velkých firmách vlastnící autorská práva mám vlastní názor, který patří jinam) nelíbí, že doslova kradou obsah, který není jejich. Je to to samé jako kdyby ukradli v obchodě dvd, nebo knihu, nebo cokoliv jiného - rohlík, pití atd.
Nejsem příznivcem ACTA, nemám ráda velké piráty, nemám ráda velké nahrávací firmy a velké vlastníky autorských práv. Ale neprotestuji proti nečemu, o čem vůbec nevím. Čímž se dostáváme zpět k reportáži v televizy a k uhrovitým studentům.
"A jaké důsledky si myslíte, že tato smlouva bude konkrétně pro Vás mít?" zeptala se redaktorka.
"Promiňte, už musím jít" odpověděl mladík a odešel (nebylo o takto doslovně).
A takto to prosím chodí dámy a pánové.
A co vy moji drazí čtenáři? Co si myslíte o ACTA?