Obsazení, režie, výprava - to všechno se dá zvládnout, ale co s diváky?

Doufám, že mám GenyThálié...

7. června 2011 v 18:52 | Péťa P. Ríová |  Všední zápisky
Čágo bélo hmyzáci!
Měla bych se stydět že? Téměř měsíc ani písmenko... To víte, je toho teď nějak moc. Poslední měsíc školy, rozbitý notebook, zájmy. Mám holt furt co dělat :-) Ale jsem zpět i se svým užasně otrabným stylem (ne)psaní.
Tento článek bude vlastně jenom o (geny)Tháliích.
Musím říct, že divadlo je vážně užasná věc. Minulý týden jsem 2× navštívila Klicperovo divadlo v Hradci Králové a musím říct, že jsem pokaždé odcházela s obrovským kulturním zážitkem a dojmem, že je právě divadlo to co chci opravdu dělat. První předtavení byl muzikál Ještěři, ze kterého najdete na konci článku písničku. Užasná hra o kontrastu smrti a života, o skutečnosti, že svých snů je potřeba se držet a plnit si je, jinak se z nás stanou outsideři, kteří sou sami sobě k smíchu.
Druhé představení se jmenovalo Jedlíci čokolády a bylo jedním slovem impozantní. Tři trochu vyšinuté sestry ve všedním životě za všedních problémů, například jako je hledání partnera. Ve hře šlo podle mě o uvědomění si, že všechno se dá překonat - ať už chorobný strach z vycházení ven, smutek ze stráty dítěte nebo obezita.
Mezi tím jsem byla ještě v divadle Drak na hereckém workshopu, což mě naprosto uchvátilo. Sympatičtí herci a skvělé prostředí.
Divadlo, divadlo, divadlo... Nejúžasnější věc na světe. A víte vy vůbec kam já zítra jdu? Chystám se udělat talentové zkoušky na ZUŠ Střezinu - obor dramaticko - literární, konkrétně dramatická výchova. Ha! To sem vám vytřela zrak že? Všichni mi povinně budete držet zítra kolem 15:40 palce! Všechny! I ty co nemáte! Kdo má více tělních výběžků, může držet i ty!
Takže nejkrásnější můzo Thálie, přej mi prosím štěstí.
Ádios Amígos! A (geny)Tháliím zdar!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nicolas Nicolas | Web | 7. června 2011 v 18:56 | Reagovat

Jak už jsem ti psal.. budu ti držet všechny palce co mám, i ty co nemám. :D ať ti to výjde a dej vědět. :)

2 DJ Volder DJ Volder | Web | 18. června 2011 v 11:44 | Reagovat

Nová kniha ze světa upírů http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/8-1-FANTASY/0/5/333-Hess-Vaclav-Alia-Novy-Zivot

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama