Obsazení, režie, výprava - to všechno se dá zvládnout, ale co s diváky?

Květen 2011

Co tady čumíte?

10. května 2011 v 19:30 | Péťa P. Ríová |  Všední zápisky
Dnešní den byl pro mou osobu vážně ránou. Uvědomení si, kde vlastně žiju bylo pro mě děsné. Možná tímto článkem stratím i posledních pár členářů, které mám, ale prostě to musím napsat.
Čím víc potkám lidí, tím jsem zoufalejší. Valná většina populace se mi hnusí. Bohužel včetně lidí, které denně potkávám. Je vůbec možné, aby byl někdo tak blbý a nevěděl, jaký je rozdíl, mezi fašismem a komunismem? Je-li nějaký Bůh, nebo něco, cokoliv nad námi, příroda, prostě cokoliv, jak to může dopustit takové věci? Proč se divíme, že narůstá přívrženců oných extrémistických směrů, když si hodně členů ani nedokáže představit co vlastně taková věc je. Řekněte mi, proč se moji spolužáci smějí, kdž bereme druhou světovou válku. CO JE NA TOM U VŠECH ČERTŮ SMĚŠNÉHO?!
K saksu, to už naše společnost strací i poslední zbytečky, osamělé ostrůvky úcty? Všechny tyhle frajírky bych zavřela do jedný místosti a dokola jim pouštěla válečné filmy.
A co se nám to urodilo pozérů... Jenom co se v superstar objevil ten všemi opjevovaný Šebs, je svět hned o několik (ne)pravých rastafariánů bohatší. A já se ptám: Proč?! To jste lidi fakt tolik pošahaní, že nedokážete být trochu originální? To chcete být opravdu všichni jako stádo tupých ovcí a jít svorně za svým vůdcem? Víte co vám na to řeknu? Jdete do prdele. Chce se mi z toho zvracet.
A k tomu... Chudák pan Bob Marley, na jeho úmrtí se přiživuje hned stádo odporných blech. Ve "výročí" jeho smrti si lidé, kteří často ani pořádně něvědí co byl Bob zač zapálí na jeho počest jointa. A co je nejvtipnější, většina z těhle lidí jsou ještě zas*aní hopeři.
Heh, směju se i tzv. "vlastencům" co nosí české vlaječky všude, snad i na p*deli, jenom aby bylo vidět jací jsou to fanoušci České země. Jenom kvůli tomu, že se hraje hokej je Český národ najednou vlastenecký. Ale až hokej skončí? No? Co bude potom? Nic... Najednou zase budou všichni nadávat na svoji vlast. Bez cti, bez úcty, bez rozmyslu, jenom kvůli tomu, že to dělá každej - kouřící dáma na zastávce, řidič v autobuse, babky před krámem v ranní frontě na rohlíky.
A když se těch lidí zeptáte na otázku: "Co pro naší republiku děláte vy?", neodpoví vám nic. A proč? Protože si každý umí jen stěžovat, ale aby se snažil o nápravu, na to jsou všichni moc srabíci.
Nechce se mi žít mezi takovou lůzou, kterou nezajímá vůbec nic, s lůzou, která nemá ani v nejmenším všeobecný rozhled, s lůzou, která nedokáže mít vlastní názor. MÁM TOHO PROSTĚ DOST!

Karle, doufám, že to nevidíš...