Obsazení, režie, výprava - to všechno se dá zvládnout, ale co s diváky?

Co vidím v zrcadle?

13. března 2011 v 16:46 | Péťa |  Ostatní záležitosti
Pokud o slohovou práci na téma charakteristika - co vidím v zrcadle?

Kdo je ta osoba v mém pyžamu? Říkám si pokaždé, když se ráno podívám do zrcadla. Znám ji vůbec? A zná ona mě? Co když přede mnou jenom něco hraje? Nebo snad hraji já něco před ní?

Kouká na mě tak sebejistě. Jako by byla nejlepší na světě. Má o sobě skutečně zkreslené představy. Je poměrně vysoká. Na hlavě jí rostou hnědé vlasy, které si velmi často spíná do drdolu. Oči září zelenou s příměsí hnědého odstínu. Není moc originální, její oblíbené oblečení jsou džíny. K džínům si nejraději bere tričko s její nejoblíbenější kapelou navostro.


Často si s ní povídám. Z našich rozprav je zřejmé, že je to opravdový egoista. Pokud něco chce, jde si za tím. Ptáte se na mrtvoly? Ano, přes ty šlape. Vše co řekne je dobře. A jestli ne, tak se tak alespoň tvařte. Nesnáší, když není po jejím. A s jejím souhlasem se nesetkáte ani, když jí budete odporovat. Žije přítomností. Budoucnost moc neřeší, doufá, že jí vše vyjde. A vyplácí se. Hledá si svou vlastní cestičku životem. Nedá na rady přátel, protože je sama nevymyslela. Pokud ji seknete, postaví si hlavu a nehne s ní ani, jak se říká, pár volů. Nevydrží jí to však věčně. Dávejte tomu tak den, maximálně dva. Občas je až přehnaně dětinská. Já osobně bych s ní nevydržela. Neustále si něco stříhá, lepí, kreslí a má z toho nebývalou radost. Lidové zástupy by snad řekli, že má pořádně prořízlá ústa, ale ona si to neuvědomuje. Občas říká věci, které by se na povrch v rámci jejího prospěchu neměli dostat. Cítí, že je to tak správně. Zkrátka, co na srdci, to na jazyku. Ráda cítí, že je potřebná a nadřazená. Miluje, když může sedět a hýbat prstem. "To udělej, to mi přines!" vyslovuje s oblibou. Je to prostě nerad se podřizující živel.

Pokud má dobrou náladu, je až přehnaně aktivní. Vše by chtěla zvládnout a umět, nejlépe rychle a hned. Nerada spolupracuje s lidmi, kteří do její práce neustále remcají. Pokud se do něčeho pustí, stojí to za to. Je kreativní, ráda vymýšlí nové neotřelé způsoby jak úkon provést.

Zajímá se o spoustu věcí, které spolu často vůbec nesouvisí. Vezmeme to chronologicky, tedy, pokud to bude možné. Od malička se zajímá o zvířátka- ať už živá, mrtvá, vycpaná nebo na talíři. Z těch živých preferuje jednoznačně koně. Jezdí na nich již od sedmi let, neříkám, že dobře, to vůbec, ale stačí ji to. Dále se zajímá o výcvik jejího psa Sama, mazlení se s její kočkou Mícou, které s oblibou říká Filipe a vykrmování morčete Ozzáka. Co se týče mrtvých zvířat, již v mládí pitvala žáby, myši a jiná drobná zvířátka. Na talíři dává přednost vepřovému. Již rok je členem Mládeže Českého červeného kříže, což obnáší práci s dětmi a soutěže v první pomoci. Má na kontě již několik prvních míst. V posledních měsících propadla divadlu, pokud jí to vyjde, bude se od září vzdělávat v divadelním oboru hradecké základní umělecké školy Střeziny. Snad největší vášní je hudba - vlastní, cizí, kradená, živá, nahraná. Ze širokého spektra oblíbených kapel nejvíce uznává skupinu navostro, která velmi úzce souvisí s jejím dalším zájmem - tou nejkrásnější zemí na světě, Skotskem. Ale zpět k hudbě. Poslouchá opravdu spoustu žánrů. Začíná na rocku, pokračuje přes punk-rock, moderní country, folk, ska, metal a končí na vážné a klasické hudbě. Snaží se vydávat zvuky pomocí její kytary Justýnky a občas k tomu i něco zazpívá.

Omlouvám se, budu muset končit, už mě opravdu nebav se na ní dívat. Je to vážně skvělá osoba, tedy pokud s ní nejste moc dlouho. Nebo naopak málo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moni.ss moni.ss | E-mail | Web | 14. března 2011 v 17:02 | Reagovat

U některých vět mi přišlo, že je to slohovka o mně. :D Není to tím datumem?

2 Jája Jája | Web | 24. března 2011 v 22:36 | Reagovat

Pozdravuj ji :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama