Obsazení, režie, výprava - to všechno se dá zvládnout, ale co s diváky?

Štěstí, zdraví, pokoj svatý

2. prosince 2010 v 17:15 | Péťa |  Všední zápisky
Návod k použití: Před čtením článku si pusťte písničku, která je dole, za jejího chodu čtěte!

Tak přesně tento nadpis, platí tak hezky na náš intr, až se musím smát. Myslela jsem, že vánoční horečku mají jen maminky u pečení cukroví, uklízení, vaření, praní, zdobení a obstarávání vánoční pohody. Omyl! Chytá to i internátní vychovatele.

Dnes si pokojně přijdu ze školy s blaženým úsměvem na rtech a Baťovím papírovým hotelem (písnička) v uších, ovšem při odčipování příchodu a vkročení do dveří se mi na ústech vykouzlil smích. Tu výcha (vychovatelka) s keramickými dekoracemi, tu do mně vrazí druhá s papírovími andělíčky, o kus dál mně málem sejme ředitelka s vánočními koulemi. Všude nějaké dekorace. Papír, dřevo, keramika, sklo, plast, prostě vše. Jedna přes druhou ječí, kam to má dát, nebo že jí něco chybí. Příjde vám to asi jako banalita, ale bylo to přesně jako v amerických filmech. Vánoční schon a zdobení. Ještě k tomu ten pocit, že jste právě přišli z venku a dýchlo na vás teplo "domácího krbu". Prostě krása, akorát chyběla vůně cukroví a purpury, ale myslím, že i to se časem dodělá.Ani náš pokoj nezůstal pozadu. Už začínáme zdobit. Na mé nástěnce se vyjímá stříbrno-modré lemování z řetězů, co se dávají na stromečky (ladí to k obrázkům na nástěnce, tedy ke skotské vlajce, akorát bílá byla nahrazená stříbrnou), naše kytka má také svůj vlastní řetěz (zlatý). Ještě vymýšlíme co dát na dveře a na další stěnu, příjde mi to ještě takové chudé.

Týden před vánocemi budeme mít doufejme co se týče učení volnější. Naplánovali jsme si s Luckou, mou moravskou spolubydlící procházky po Hradci. Chystáme se podívat na stromečky, do muzea, nakoupit dárky a tak celkově se projít a něco nafotit.

Dárky sice ještě nemám, ale už jsem si stačila pořídit užasnou stuhu se vzorem tartanu (používá se u skotských sukní-kiltů). Popravdě ani nevím, co budu nakupovat. Budu mít tři věci z keramiky, akorát ještě nevím komu je dám, ale asi babičkám.

Jinak něco z mého všedního života? Dostala sem trojku z chemie, takže se blýská na lepší časy :-). Akorát mám starost o Justýnu (moje kytara). Vypadá, že se jí zašíná rozšklebovat její stará rána, kterou jí způsobil můj táta. Byla zalepená, ale asi znova praská, mám pocit, že přestává i znít. Doufám, že je to jen pocit, nerada bych se s ní rozloučila :-(.

Na závěr tohoto článku vložím vánoční písničku, k navození té správné atmosféry. Mějte se krásně, a ať vás z Vánoc neklepne pepka :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moni.ss moni.ss | E-mail | 3. prosince 2010 v 10:00 | Reagovat

A když čteme pomalu, máme si tu písničku pustit znova? :-|

2 Azzyk Azzyk | Web | 5. prosince 2010 v 10:56 | Reagovat

áá! já tak nenávidim vánoce! ten intr bych zapálil! :D :D

3 agrrr agrrr | Web | 5. prosince 2010 v 21:09 | Reagovat

krásný hudební doprovod. Nějak ten předvánoční shon doléhá i na mě. Právě peču perníčky a dárky ještě nemám... Takže klid hlavně žádný stres a nervi.... jen připravit linecké těsto, v pracovním tejdnu to udělat, pak ještě nepečený úlčky a vinný cukrový, vymyslet dárek pro tátu, sehnat lucernu mámě.... jo to bude dorbý... Muhahaa uhahahahaa jáááhaáháhahahahhaaaaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama