Obsazení, režie, výprava - to všechno se dá zvládnout, ale co s diváky?

Snad o realitě...

12. listopadu 2010 v 21:27 | Péťa |  Všední zápisky
"Někdy bývá slunce, za mrakem ukrytý, stačí jen slabej vánek a vše je sluncem zalitý..." právě to zpívá stejda Hájíček v písničce k filmu Bastardi (mimochodem moc "pěkný" film, pro mně dost těžký na psychiku). Poslední dobou se mi zdá, že je mírné bezvětří. Čím dál tím začínám vyrůstat z těch dětských iluzí, že svět je přeci děsně krásné a mírumilovné místo. i
Pomalu ale jistě začínám zjišťovat, že téměř na každém rohu číhá nějaký člověk, který se vám vědomě, nebo třeba i nevědomě snaží házet klacky pod nohy.Nejdřívě bych ráda napsala o filmu, který již byl zmíněn a to o Bastardech. Na ten film sem šla jen kvůli Hájíčkovi a taky kvůli tomu, že se mi nechtělo učit. Mohu říct, že téměř od první minuty, mně film doslova přišpendlil k sedadlu a do konce mně nechtěl pustit. O to horší bylo, když jsem si uvědomila, že je to vlastně realita. Já sem vedle "romů" bydlela cca 8 let, takže vím o čem mluvím. A o "bílých" hajzlech také vím své. Byla to fakt makačka, co se týče psychiky.

Docela mně zaskočila i dnešní situace. Cestou z Hradce jsem přestupovala v Nymburku n. L. a vystupovala tam paní, kolem 55 let, sotva mohla na nohy, z vlaku jí pomáhali nějací chlapci. Té paní někdo cestou z Brna ukradl hole. Bylo mi jí fakt líto.  Paní berle očividně potřebovala, sotva šla. Docela mně to zasáhlo, přemýšlela jsem o tom téměř až do teď. Je to opravdu hyenismus, i když, nazvala bych to "lidskoismus", protože s na hyeny tohle má daleko. A lidi sou daleko nebezpečnější než zvířata.

Nedávno mi jeden známí řekl "Neboj se mrtvých, ty ti neublíží, boj se živých". Asi to pomohlo, v noci se sice ještě sem tam bojím, ale bývalo to o mnoho horší.

Snad tento "zápisek" měl nějakou pointu. Tedy, zápisek, spíše takový můj myšlenkový pochod. Přeji vám hezký víkend a loučím se. Ahoj :-)

Stejda Hájíček a Jan Bendig v písničce k filmu Bastardi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 13. listopadu 2010 v 10:04 | Reagovat

někdy si ty klacky pod nohami člověk i za slouží, jak se k nim chováme, tak i reagují :-)

2 agrrr agrrr | Web | 14. listopadu 2010 v 17:35 | Reagovat

Lidi jsou nejhnusnější a nejnelidštěší zůdností chodící po téhle planetě. Kdyby se agrrr dostala nějakým záhadným způsobem k moci nad světem tak..... no radši nic, nebo se mnou nikdo nebude kamarádit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama