Obsazení, režie, výprava - to všechno se dá zvládnout, ale co s diváky?

Hradec, město hudby :)

25. října 2010 v 12:50 | Péťa |  Hudební záležitosti
Pěkné poledne přeji :) V dnešním článku, bych vám velmi ráda představila Hradec Králové jako město hudby. V tomto článku se dozvíte o několika dobrých kapelách z Hradce, kteří stojí za poslech.

Vybrala jsem kapely podle mého vkusu, tak omluvte moji zaujatost.Jako první bych velmi ráda představila skupinu Ska'n'daal.
Styl: SKA, raggea
Bandzone: Ska'n'daal

Je to seskupení hrající především houpavé, skákavé a různě pohybově nadupané písně inspitující se jazzem, ska, raggea a podobně. Mají chytlavé a zapamatovatelné texty. Jak sami říkají, nejde je odkoukat, musíte to prostě slyšet a vidět naživo! :) PS: Na fesťáku je poznáte podle toho, že budou nacpaní na podiu jako sardinky (je jich 12).

p
Zdroj obrázku: ZDE
p
Další dle mého dobrá kapela je Barbekju.
Styl: Rock
Bandzone: Barbekju

Těmto klukům je od 13 do 16 let.  Jsou mladí, hezcí, talentovaní. Bohužel, se rozpadli, ale to vůbec nevadí. Za zmínku stojí, protože hudební "branži" ještě neopustili a věnují se hudbě dál ve dvou nových kapelách.

p
Zdroj obrázku: ZDE
p
Pokračujeme kapelou STANDBY.
Styl: rock, rock'n'roll
Bandzone: STANDBY

Jedna z úspěšných Hradeckých kapel. V první chvíli poslechu vás zasáhne a doslova přišpendlí ke stěně zpěv, jediného zástupce něžného pohlaví v kapele Žofky. Tuto kapelu jste mohli vidět např. na Tylových létech, Rock for people nebo třeba JamRock. Zajímavé je také to, že je to 5. nejstylovější kapela v ČR!

p
Zdroj obrázku: ZDE
p

A na závěr nejúspěšnější kapela z toho to výběru Memphis!
Styl: pop-rock
Bandzone:Memphis

Další z velmi úspěšných Hradeckých kapel. Kluci se dali dohromady v roce 2005. Hrají kde se dá, na fesťákách, malých a větších klubech, soutěžích apod. Namátkou např. Tylova léta 2010, Votvírák, Zavírák, Rock Cafe Praha, Music Hall Černíkovice, Palác Akropolis apod. Tyto talentované a hezké kluky stojí za to navštívit!

p
Zdroj obrázku: ZDE
p
A na úplný závěr, aby jste nebyli zahlceni jenom českými kapelami přihazuji něco k poslechu také z ciziny :))

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 babunka babunka | 7. března 2012 v 17:58 | Reagovat

:-?  8-O coooooooo??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama